Hogyan tudunk egyensúlyt tartani a szerepeinkben nőként? Miben különböznek a francia nőktől a magyar nők? Miért és hogyan bírják jobban a francia anyák? Egy különleges könyvről, és a nőiség valamint az anyaság témájáról beszélgetünk a mai adásban coach vendégünkkel, Szokoli Bernadettel. Tarts velünk az úton!
A totális anyaság kultúrája
Judith Warner amerikai író szerint ma a totális anyaság kultúráját éljük, amelynek következtében valóban háttérbe szorulnak szerepeink és előtérbe kerül a gyermek. Ennek megfelelően mindig rendelkezésre kell állnunk anyaként, készen kell lennünk és teljesíteni a társadalom által elvárt sztereotípiákat. Ráadásul ebből rettenetesen nehéz kilépni, hiszen bár közhely, de valóban még a médiából is az ömlik ránk, hogy anyaként sebezhetetlenek, sérthetetlenek vagyunk. Pedig ez egyáltalán nem így van.
Egyensúlyra azonban akkor is szükség van: női mivoltunk, illetve önmagunk háttérbe szorításával ugyanis nem válunk jobb, csupán kimerültebb anyává.
De hogyan is lehetséges, hogy jobban éljük meg ezt az élethelyzetet?
Erre a nagy kérdésre keres választ Pamela Druckerman Nem harap a spenót című könyvében. Ő ugyanis ráébredt arra, hogy a francia nők hihetetlenül jól lavíroznak. Erről szól a mai adás, illetve egy cikket is olvashatsz a témában a Szikra magazinblogon.
Mindenképpen hallgasd meg ezt a legújabb Nők az úton podcast adást azon a csatornán, ahol a legkényelmesebb neked: Anchor, Apple Podcast, Spotify, Google podcast, stb.
Szokoli Bernadett weboldala: szokolibernadett.hu
SZÓLJ HOZZÁ A TÉMÁHOZ!